Библиотека

Остати равнодушан према књизи значи лакомислено осиромашити свој живот.                                                                       Иво Андрић

РАДНО ВРЕМЕ је од 9,00 до 15,00 часова.

БРОЈ КЊИГА: 7139

БРОЈ КОРИСНИКА: 718

БИБЛИОТЕКАР : Марина Милисављевић, професор разредне наставе

Монографија школе је 1000 динара

Уплату извршити на рачун 840-318666-65

Уз донету признаницу може се иста преузети у библиотеци.

Монографија школе - Славољуб ВасојевићМонографија школе - Славољуб Васојевић

Књига је јединствена, преносива магија. – Стивен Кинг

Књига није храна, али је посластица – Тин Ујевић

Човек који не чита добре књиге, нема никакве предности у односу на

онога који их уопште не зна читати. – Марк Твен

Библиотека 2017/2018.

Школска библиотека 2018. године располаже фондом око 9000 књига. Ове школске 2017/2018. године Министарство просвете, науке и технолошког развоја одобрило је финансијска средства за набавку књига, а све у циљу богаћења библиотечког фонда школских библиотека. Наша библиотека је сада богатија за 262 нова наслова.

Сваки ученик наше школе истовремено је и члан библиотеке као и наставници и остали запослени у школи. Наши најмлађи, ђаци прваци, учланили су се у библиотеку и упознали са правилима понашања и изнајмљивања књига.

Као и претходних година у септембру месецу почела је са активностима библиотекарска секција. Секцији су по слободној вољи приступили нови чланови и то ученици од IV до VI разреда. Ове школске године уписано је 17 чланова библиотекарске секције.

У школској библиотеци се одржавају састанци Ђачког парламента као и друге активности - читање поезије у сарадњи са наставницима разредне наставе.