Посета Дечјем селу "Песталоци" у Трогену 2019.

- друга недеља -

Друге недеље боравка организоване су радионице о дискриминацији и борбом против дискриминације као главним темама. Ученици су били изражено заинтресовани на овим радионицама. Научили су шта је све дискриминација, оспособили су се да уоче дискриминаторно понашање и постали су мотивисани да се боре против дискриминације. У среду је организована посета граду Санкт Галену. Ученици су разгледали град и имали су задатке у чијем решавању су мотивисно учествовали и успешно их испунили. У четвртак је извршена припрема за радио емисију, а у петак су ученици били део радио програма на он лајн (on line) радију Powerup и ту су говорили како су провели време у дечјем селу, о новим пријатељствима и шта су све научили. Викенд је поново био посвећен излетима. У суботу су ученици посетили Цирих. Разгледали су Стари град и Луцернско језеро, a у недељу су ученици и наставници посетили научни центар Технораму, а затим су обишли водопаде на реци Рајни. Последњи дан боравка је био посвећен евалуацији постигног у овој размени ученика. Увече је организовано завршно вече уз доделу сертификата. Повратак у Краљево је био 26.02.2019. год. Током путовања направљена је пауза у Аустријском граду Инсбруку где су ученици имали прилику да се упознају са неким од знаменитости овог града. Ученици и наставници су стигли у Краљево 27.02.2019. у 9 часова и 45 минута. И ученици и наставници су врло задовољни боравком у Трогену , у Швајцарској и свим активностима организованим у оквиру ове размене. Имали су прилику да унапреде своја знања и вештине из више области, стекли су велики број нових пријатеља и направили велики корак у развијању свести о значају борбе против дискриминације.

Атмосфера са радионица

Посета Дечјем селу "Песталоци" у Трогену 2019.

- прва недеља -

Од 12. 2. 2019. год, двадесет ученика наше школе се налази на размени у Швајцарској, у месту Троген . Смештени су у Дечјем селу "Песталоци" (Pestalozzi). Наша школа већ шест година учествује у размени ученика, а у оквиру пројекта ОПД. Током недеље ученици су учествовали у великом броју изузетно занимљивих радионица, које су биле усмерене ка оснаживању ученика и формирању јасније слике о себи и другима. Викенд је био посвећен излетима. У суботу 16. 2. 2019. ученици су са наставницима посетили немачки град Констанц, где су имали прилику да разгледају Стари град и да се опусте на шеталишту које се протеже дуж Боденског језера. Недеља 17. 2. 2019. била је посвећена посети Луцерну. Ученици су разгледали Глечерски музеј и Музеј огледала. После посета музејима ученици су са наставницима имали прилику да уживају у вожњи бродићем на Луцернском језеру. Остатак дана је био посвећен разгледању града. Ученици и наставници су врло задовољни првом недељом боравка у Швајцарској.

Троген

Атмосфера са радионица