ОБУКА НАСТАВНИКА ЗА ПИСАЊЕ ПРОЈЕКАТА

У просторијама НАРНС-а у Београду 15. и 16. децембра 2018. године одржана је дводневна обука "Изградња капацитета образовних институција у Републици Србији за писање пројеката и коришћење потенцијалних извора финансирања за унапређивање квалитета, праведности и ефикасности рада" за чланове Националне асоцијације родитеља и наставника Србије. Ову обуку омогућио је владин Тим за социјално укључивање и смањење сиромаштва/СИПРУ. За успешну реализацију семинара заслужни су предавачи Саша Гламочки и Мирјана Трифуновић Паул, као и представница НАРНС-а Драгана Ђурић.

Учесници семинара били су и наставници наше школе, Драгана Ђоковић, Драгица Станковић и Драгана Недељковић.

Захваљујемо се заједници Партнерски за образовање, НАРНС.

Атмосфера са радионица

НАЦИОНАЛНА АСОЦИЈАЦИЈА РОДИТЕЉА И НАСТАВНИКА СРБИЈЕ

Представници Наставничког већа, Савета родитеља као и директорка ОШ "Чибуковачки партизани" Катарина Здравковић, присуствовали су Међународној конференцији у Београду, 20. 10. 2018. године, коју је под покровитељством МПНТР, Фондације за отворено друштво, Србија, Тима за укључивање и УНИЦЕФ-а, организовала Национална асоцијација родитеља и наставника Србије (НАРНС). Циљ присуствовања конференцији јесте унапређивање рада Клуба родитеља и наставника у школи.

Међународна конференција

КЛУБ РОДИТЕЉА И НАСТАВНИКА

ОШ „ЧИБУКОВАЧКИ ПАРТИЗАНИ“  је 2018. године донела одлуку да формира Клуб родитеља и наставника, који ће заједно са Саветом родитеља и школским тимовима радити на обезбеђивању значајнијег и директнијег учешћа родитеља по питањима од интереса за рад школе и образовање ученика, и креирати чврсту сарадњу родитеља и наставника.

Под покровитељстом Министарства просвете, науке и технолошког развоја и УНИЦЕФ-а програм је прилагођен условима у нашем систему образовања. Клубови родитеља и наставника представљају групе које чине родитељи и наставници заинтересовани да се активније укључе у креирање и реализацију програма који пружају подршку за све учеснике активне у образовном процесу – ученике, родитеље и наставнике. Посебна добит од успостављања Клуба, који окупља и родитеље и наставнике, јесте управо заједнички рад кроз који се унапређује међусобна сарадња и обезбеђује достизање најбољег интереса ученика у процесу образовања, а на питања као што су: унапређивање образовних постигнућа, мотивације за школско учење и остваривање подстицајне и безбедне климе у школи и генерално безбедности деце, превенције насиља, итд.

Опширније о Клубу родитеља и наставника можете прочитати у следећим документима:

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА САВЕТ РОДИТЕЉА ОШ „ЧИБУКОВАЧКИ ПАРТИЗАНИ“

НАЧИН РАДА КЛУБА РОДИТЕЉА И НАСТАВНИКА