НАСТАВНЕ АКТИВНОСТИ

У нашој школи настава се одвија од 7:30 до 19:30 у две смене. Бесплатни продужени боравак ради до 16:00 часова. Часови допунске наставе, секције и изборни предмети реализују се по утврђеном распореду истакнутом на огласној табли школе, пре или после часова редовне наставе.

Ученици од првог разреда уче енглески језик, а од петог уче и немачки језик. Од првог до осмог разреда ученици похађају верску наставу или грађанско васпитање као изборне предмете.

Дикоби на таблиДикоби на табли

Од школске 2018/2019. године ученици од првог разреда похађају нови облик васпитно-образовног рада под називом Пројектна настава.

Од школске 2020/2021. године ученици од првог разреда похађају нови наставни предмет под називом Дигитални свет.

Ученици другог циклуса могу изабрати једну од следећих слободних наставних активности:

• Језик и културу
  • Хор и оркестар
  • Чуваре природе
  • Свакодневни живот у прошлости

Анкетирање ученика за избор слободне наставне активности врши се крајем текуће школске године за наредну школску годину.

Ученици другог циклуса могу похађати следеће секције:

• саобраћајну секцију
  • информатичку секцију
  • драмску секцију
  • литерарно-новинарску секцију
  • одбојкашку секцију
  • стони-тенис
  • еколошку секцију
  • ликовну секцију
  • географску секцију
  • историјску секцију

Како посебну пажњу посвећујемо спорту и физичкој активности, нашим ученицима је на располагању фискултурна сала и три спортска терена у дворишту школе. Добро опремљени кабинети омогућују квалитетну наставу. Коришћењем информационих технологија, наставници наше школе знатно су унапредили наставни процес.