У оквиру ОПД пројекта и у оквиру наших сталних трибина које организује Ученички Парламент за све заинтересоване ученике али и родитеље који су увек добродошли, одржана је трибина на тему превенција Наркоманије, коју држи инспектор В.Поповић из ПУ Краљево. март 2017.

У априлу парламентарци за ученике осмог организују предавања на тему Заштита репродуктивног здравља коју држи А.Марић из ДЕЧИЈЕГ САВЕТОВАЛИШТА, у плану је серија предавања.

Ученички парламент је за пети разред одржао радионицу на тему Толеранције и Превенције дискриминације, где смо причали и о нивоима насиља и како га препознати и коме се обратити. Ученицима су подељени флајери са мотивационим порукама са трибина Превенција наркоманије и трговине људима које су претходно држане.

Трибине Ученичког парламента